Magyar foci

Eppel-parádéval győzött a Honvéd

""

Mivel reggel óta hatalmas esőzés tombolt, így az Illovszky Stadion amúgy sem tökéletes gyepszőnyegét megviselt állapotba került. A zord időjárási körülmények miatt negyed órával később kezdődött a mérkőzés, pár perccel a kezdőrúgás előtt a játékvezető még ellenőrizte a pályát, de engedélyt adott a találkozó lejátszására.

Az Újpest edzője, Nebojsa Vignjevics már a kezdőrúgás előtt váratlant húzott, ugyanis a 22 éves sajátnevelésű kapus, Banai Dávid kapta meg a csapatkapitányai karszalagot az eltiltott Balajcza Szabolcs távollétében. A harmadik NB I-es mérkőzésén szereplő hálóőrnek nem volt szerencséje, ugyanis a negyedik percben Hidi Patrik ziccere után már szedhette is ki a labdát a hálóból (0-1).

A kispesti gól felrázta az újpestieket, akik átvették a játék irányítását, azonban a pálya rossz talaja miatt nem tudták uralni a játékot, főleg előrevágott labdákkal próbálkoztak. A félidő hajrájában a lila-fehérek egyre többször mutattak be kombinatív játékot, azonban Horváth András kapujáig nem tudtak eljutni, mert vagy az utolsó passzokba csúszott hiba, vagy a szélről érkező beadások voltak túl rövidek.

Viszont, ami az újpestnek nem ment, abból azonnal betalált a Honvéd. A lefújás előtt egy jobb oldali beadás után Eppel Márton ugrott a legmagasabbra és 8 méterről a hosszú felsőbe fejelt (0-2). Banai Dávid kapaszkodott, de esélye sem volt a hárításra.

A fordulás után is Honvéd kezdett jobban, Gazdag Dániel került ziccerbe, azonban Banai Dávid remek mozdulattal leért a bal alsóba tartó lövésre.

A folytatásban átvette az irányítást az Újpest, ebben Nebojsa Vignjevics cseréi is nagy szerepet játszottak. A szünetben becserélt Souleymane Diarra minden támadásban benne volt, míg a lila-fehérben debütáló – még télen szerződtetett, de egy gerincsérülés miatt a tavaszt kihagyó – Lázok János is aktívan vetette bele magát a játékba.

A friss újpesti duó kiemelkedett a második félidőben ketten több helyzetet alakítottak ki, mint az egész csapat együtt, azonban nem volt, aki gólra váltsa azokat. Sokszor Windecker József érkezett a második hullámban, de ő is inkább a védekezésben erős, nem a góllövésben.

A hármas sípszó előtt az újpesti szektorból ismét felharsant a „Kabát Peti!" rigmus, ez jól példázza a csapat támadójátékát, hogy a szurkolók legszívesebben a frissen kinevezett sport koordinátor látnák a pályán. És legyünk őszinték, el is férne a csapatban.